Mycket spännande är på gång – sidan uppdateras löpande, så håll utkik!
Vecka 32 är det ett fantastiskt tonårsläger på gården. Men… det händer en del för barn och familjen också.
På måndag kväll är det tipsrunda för både barn och vuxna, onsdag kväll båtrace i bäcken och kl.10.00, måndag – fredag är det kullaget för alla barn med Isabella och Philip
Måndag – torsdag bjuder tonårslägret in till Gudstjänst i Skeppet. Varmt välkommen att avsluta semester på Gullbrannagården.
SAU Tonårsläger 3-7 augusti
Den 3–7 augusti kommer tonåringar och ledare till Gullbrannagården för att delta i SAU:s tonårsläger. Det blir en fantastisk vecka med aktiviteter, samlingar, glass, lovsång och massor av skratt. Måndag till fredag tältar tonåringar tillsammans med sina ledare runt om på gården.
De har ett eget program men bjuder in till gudstjänst måndag–torsdag kl. 19.30 samt avslutningsgudstjänst fredag 7 augusti kl. 11.00.
MÅNDAG 3 augusti
10.00 Kullaget för alla barn med Isabella och Philip
18.30 Tipsrunda för både vuxna och barn.
Start vid terrassen.
19.30 Gudstjänst med tonårslägret, Skeppet
TISDAG 4 augusti
10.00 Kullaget för alla barn med Isabella och Philip, Läsarstugan
19.30 Gudstjänst med tonårslägret, Skeppet
ONSDAG 5 augusti
10.00 Skattjakt i parken för alla barn, samling vid klockstapeln
18.30 Båtrace i Bäcken
Anmälan och inlämning av båtar kl.17.30-18.00 i grilltältet

19.30 Gudstjänst med tonårslägret, Skeppet
TORSDAG 6 augusti
10.00 Kullaget för alla barn med Isabella och Philip, Läsarstugan
19.30 Gudstjänst med tonårslägret, Skeppet
Fredag 7 augusti
10.00 Kullaget för alla barn med Isabella och Philip, Läsarstugan
Bokstugan med ett brett utbud av böcker, musik, vykort mm har öppet Måndag – torsdag (3-6 aug) 16.00-19.00 och lördag 8 aug kl.14.00-17.00.












