Stäng

Om webbplatsen

Webb av Urban Sandén
Uppdateras och drivs med WordPress

Gympa i både lekparken och den stora parken

Ett gäng härliga ungdomar från Ung Tro utbildningen i Mullsjö var på kurs några dagar på Gullbrannagården. Färden fortsatte söderut till Lund .

Onsdagar kommer det att vara sommargympa i parken på Gullbrannagården. Alla som vill är välkomna klockan 17.00 och vara med och gympa en timma. Anita, som till vardags jobbar på Gullbrannagården, är en av initiativtagarna till denna roliga aktivitet. Det är Eldsberga Gymnastikföreningen som är arrangörer , endast 20 kr per gång. så nyttigt och roligt!!

Lidhults kök var på Gullbrannagården för konferens under en dag. Skön och avkopplande miljö som ger ett kreativt tänkande, det var betyget från en konferensgäst förra veckan. Glädje!

En av grupperna som gästar gården denna veckan har beställt bad under onsdagkvällen. Benny och Nashat ser över så allt fungerar, fyller på vatten och sen eldas tunnorna till lämplig värme, ca 39 grader.

Bloggen uppdaterad av: Ewa Bylander

1 kommentar

Rättelse Sommargympan: Med Eldsberga gymnastikförening kostar 20 kr för alla, bara föreningens ledare och Gullbrannagårdens personal som har fritt inträde.

Så vi hälsar alla välkomna

Skrivet: torsdag 19 Maj

Namn

E-post (frivilligt)

Hemsida (frivilligt)